Wybierz ukulele!

2 lata ago admin 0

Chciałbyś zacząć grać, odwiedzasz sklep muzyczny i nie wiesz na jaki instrument się zdecydować? Koniecznie wybierz ukulele.
Dlaczego? Ten malutki instrument, chociaż może wydawać się bardzo prosty i nie warty uwagi, ma naprawdę wiele zalet:
Po pierwsze, jest mały i dzięki temu, nie będziesz mieć problemu, żeby zabrać go zawsze ze sobą. Pianista nigdy nie zabierze swojego instrumentu na ognisko, osoba grająca na ukulele nie ma takiego problemu.
Po drugie, cena nie jest wysoka. Najprostsze ukulele dostaniemy już od stu złotych (zależy, który sklep muzyczny odwiedzimy). Na początek to naprawdę nieduży wydatek.
Po trzecie, opanowanie umiejętności gry na ukulele to czysta przyjemność. Ponieważ ma tylko cztery struny, łapanie i trzymanie chwytów jest o wiele łatwiejsze niż na gitarze akustycznej czy klasycznej. Struny są delikatne i nasze palce nie będą boleć. W Internecie możemy znaleźć setki pomocnych materiałów: filmiki na YouTubie, opracowane piosenki z chwytami i tabulaturą czy schematy z chwytami. Sklep muzyczny może także zaoferować książki do nauki gry. Koniecznie zapytaj.
Po czwarte, granie na ukulele to naprawdę sama przyjemność, a żeby zagrać swoje ulubione piosnki naprawdę nie potrzeba dużej ilości ćwiczeń. Ukulele świetnie sprawdzi się na spotkaniach ze znajomymi, wszelkich imprezach i ogniskach.
Być może nie jest to bardzo zaawansowany instrument i może nie przyniesie nam miejsca w gronie klasyków muzyki, ale satysfakcja z nauki gry, dobra zabawa i poprawa nastroju – gwarantowana.

Źródło: https://www.megascena.pl/