Powiat Lubinski

Powiat Lubinski

Miasto Lubin jest związany z sektorem wydobywczym i przetwórczym powiat lubin rudy miedzi, której najzasobniejsze pokłady w Europie są właśnie pod tym miastem. Dlatego Lubin postrzegany jest jako prężnie rozwijająca się miejscowość. Dodatkowo w lubińskich kopalniach wydobywa się również srebro oraz inne metale szlachetne.
Sektor wydobywczy, choć rozbudowany tutaj do gigantycznych gabarytow, nie jest jedyną powiat lubin działalnością gospodarczą w tym rejonie. W mieście jest również lotnisko międzynarodowe dla małych samolotów.Spore miasto rozwijało się powoli, bez przebudowy ulic i wytyczania głównych arterii. Około 1860 r. zaprojektowano ul. Odrodzenia (dawniej Dworcowa) i nieznacznie wyprostowano oś ul. l Maja (dawniej Chojnowska). Dwie ulice były zabudowane domami i czynszowymi.Lubin to także ważne miasto w Polskim sporcie. Posiada drużyny piłkarskie (piłka nożna,ręczna,siatkowa) grające w pierwszej klasie rozgrywkowej w Polsce.

© Copyright 2014 - Adcreo.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone.

TEL: 534 097 627 |  BIURO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | WWW: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.